obce poblíž tohoto ubytovacího zařízení
(měřeno vzdušnou čarou)
5 km
Sedloňov (3)
7 km
Bystré (1)
8 km
Zdobnice (2)
14 km
Dobruška (2)
14 km
Solnice (1)horský hotel albaPůvodní horskou chatu Albu (690 m.n.m.) naleznete v horní části malebné vesničky Deštné v Orlických. Je položena v srdci Orlických hor, v údolí říčky Bělé, mezi hustými lesy, romantickými pastvinami a tajemnými horskými stezkami. Jedná se o nově rekonstruovanou historickou budovu původní sklářské hospody z 19.století.

Pokoje jsou stylově, jednoduše a prakticky vybaveny horským nábytkem z masivního dřeva. Nabízíme dvojůžkové i vícelůžkové provedení s výhledem na krásnou okolní přírodu. V každém z pokojů najdete pohodlnou postel, odkládací stolek, šatní skříň, lampičku a samostatnou koupelnu se sprchou, umyvadlem a wc.

Ve všech prostorách hotelu je připojení k internetu zdarma. V zimních měsících nabízíme lyžárnu s vytápěnou sušárnou. Hotel leží přímo pod dojezdem sjezdovky, proto je možno dojít od sjezdovky přímo do hotelu bez přezouvání. V letních měsících lze lyžárnu využít k uložení a zamčení kol a kočárků. Turistické trasy a cyklostezky začínají přímo u hotelu. Součástí hotelu je staročeská restaurace s výbornou kuchyní. K odpočinku poslouží vybavená společenská místnost, prostorná hotelová zahrada, či možnost posezení u hřejícího krbu. V horské chatě Alba se snoubí duch starých zašlých dob a sklářské slávy Orlických hor s moderním a čistým vybavením vhodným pro rodiny s dětmi, turisty, lyžaře a všechny další, kdo touží poznat krásu a ráz horského kraje nejen ze sjezdovky nebo turistické stezky. Kapacita hotelu přímo vybízí k pořádání větších firemních akcí, turistických zájezdů a školních výletů.ADRESA:
Horský hotel Alba
Deštné v Orlických Horách 180
517 91
EMAIL:
albinamada@seznam.cz
GPS:
50°17'55.327"N, 16°22'14.199"ETOPlist TOPlist TOPlist